تبلیغات
زعفران برتر - هویج، ضد آفتابی طبیعی
زعفران برتر
زعفران افضل زعفران برتر

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 17 شهریور 1392
ترکیبات فلاوونوئید و كارتینوئید موجود در هویج موجب افزایش مقاومت پوست در برابر آفتاب می‌شود و مصرف آن در سفرهای تابستانی مفید است.ترکیبات فلاوونوئید و كارتینوئید موجود در هویج موجب افزایش مقاومت پوست در برابر آفتاب می‌شود و مصرف آن در سفرهای تابستانی مفید است.

عضو انجمن تغذیه ایران با بیان اینکه علاوه بر استفاده از ضدآفتاب‌ها، مواد غذایی مفیدی در طبیعت برای مقابله با اشعه UV خورشید وجود دارد، اظهار کرد: از دیگر خواص برجسته هویج، علاوه بر دارا بودن ویتامینA، ترکیبات آنتی‌اكسیدانی موجود در آن است که روی پوست تاثیر دارد.

حیدر دارابی با بیان اینکه آنتی‌اکسیدان‌ها  گروهی از مواد غذایی هستند، كه صدمه‌های ناشی از تخریب اشعه UV را جبران می‌كنند، اظهار کرد: ماهی‌های دریایی نیز از جمله مواد غذایی مفید و حاوی آنتی‌اکسیدان‌های مشابه هویج هستند.

وی ادامه داد: مصرف برخی مواد حاوی آنتی اكسیدان‌های مینرالی نظیر "سلنیوم" كه در برخی آجیل‌ها كمابیش وجود دارد نیز برای حفاظت از پوست در برابر خورشید سوزان تابستان مناسب است.

این عضو انجمن تغذیه ایران، تصریح کرد: از میان آجیل‌ها، فندق بیشترین میزان سلنیوم را دارد./ح


با مصرف ویتامینC  تازه پوست شاداب‌تری داشته باشیم

این كارشناس مسئول تغذیه با اشاره به نیاز بدن به ویتامین  Cدر برابر آفتاب تابستان و آسیب‌های ناشی از اشعه uv ، گفت: استفاده از منابع تازه حاوی ویتامین C برای حفظ مخاط، غشاء پوست و كلاژن‌سازی ضروری است.

دارابی توصیه کرد: برای تامین ویتامین C، به جای كنسانتره میوه‌ها بهتر است میوه‌های تازه‌ای مانند مركبات، توت‌فرنگی، لیمو، آناناس یا سبزیجاتی مانند کلم بروكلی مصرف كنید.

بر پایه این گزارش، گوجه‌فرنگی دارای بیشترین میزان آ‌نتی‌اکسیدان است و نوع آنتی‌اکسیدان موجود در آن برای دفع سموم بدن، مانند سموم حاصل از فست‌فودها مفید است.ارسال توسط رضا بیناباجی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما رئیس جمهور آینده چه کسی است؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ