تبلیغات
زعفران برتر - زیبا از خواب بیدار شوید
زعفران برتر
زعفران افضل زعفران برتر

مرتبه
تاریخ : جمعه 12 مهر 1392


آیا شما هم از آن دسته کسانی هستید که صبح‌ها از یک دقیقه خواب هم نمی‌گذرند؟ اگر اینطور است شما هم صبح‌هایی با چشمان پف کرده، پوست مات و موی در هم پیچیده را تجربه کرده‌اید.
 آیا شما هم از آن دسته کسانی هستید که صبح‌ها از یک دقیقه خواب هم نمی‌گذرند؟ اگر اینطور است شما هم صبح‌هایی با چشمان پف کرده، پوست مات و موی در هم پیچیده را تجربه کرده‌اید.

 واقعیت این است که تنها «زیبای خفته» با آن‌همه شادابی و نشاط از خواب بیدار می‌شد! هیچ زنی صب‌حگاه در بهترین حالت خود نیست، با این حال هنوز هم راه‌هایی برای جلوگیری از پف کردن صورت یا تیرگی چشم هنگام بیدار شدن از خواب و خلاصه نزدیک شدن به شرایط آرمانی زیبای خفته وجود دارد.

کافی است پس از خواندن این مطلب دارچین، هر شب پیش از خواب ۱۰ دقیقه از وقت‌تان را به این کارها اختصاص دهید؛

- صورت خود را پاک‌سازی کنید (۲ دقیقه)

بر اساس آخرین پژوهش‌های انجام گرفته ۵۰ درصد از زنان پیش از خواب صورت خود را نمی‌شویند. خوابیدن با آرایش، ضد آفتاب یا گرد و غبار روزانه باعث چین و چروک، جوش و آکنه می‌شود. شب‌ها پیش از خواب پوست خود را با صابونی گیاهی بشویید یا حتی اگر آنقدر خسته‌اید که نای رفتن تا روشویی را هم ندارید، از دستمال‌های پاک‌کننده برای تمیز کردن صورت و زیر چانه استفاده کنید.
 
- کرم مرطوب کننده/ شب /دور چشم (یک دقیقه)

هنگام خواب پوست انسان هم در حالت استراحت و ترمیم قرار می‌گیرد. متخصصان پوست توصیه می‌کنند در این حالت هم به پوست‌تان به اندازه کافی توجه کنید. استفاده از مرطوب کننده برای پوست‌های خشک، کرم شب و دور چشم به روند ترمیم و تغذیه پوست کمک می‌کند. اگر آنقدر خسته‌اید که تا آیینه میز توالت هم نمی‌توانید بروید، قوطی‌های کرم را روی میز پاتختی‌تان قرار دهید.
 
- ببافید (۵ تا ۷ دقیقه)

اگر قبل از خواب به حمام رفته‌اید و حال خشک کردن و سشوار را هم ندارید، موهایتان را در همان حالت نم‌دار ببافید. فردا صبح با موهای در هم پیچیده و نامرتب روبرو نخواهید شد. اگر بخواهید می‌توانید بافته مویتان را باز کرده و زیبایی‌تان را با موهای موج‌دار به رخ آیینه بکشید.
 
برای طول مدت شب :

- بُخور

استفاده از بخور در فضای اتاق خواب هم برای تنفس شما مناسب هست و هم از خشک شدن پوست صورت‌تان در طول شب جلوگیری می‌کند. تنها باید توجه داشته باشید برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها می‌بایست آب درون بخور را هر روز تعویض کنید.
 
- به پشت بخوابید

خانم‌هایی که دمر می‌خوابید، خبر بدی برایتان دارم: بر اساس گفته پزشکان، خوابیدن بر روی شکم و پهلو موجب تجمع مایع چشم‌ها در اطراف کره چشم شده و باعث ایجاد ورم و پف‌آلودگی اطراف چشمان می‌شود. اگر به پشت خوابیدن برایتان سخت است اطرافتان را از بالش پرکنید، تا تحرکتان هنگام خواب کمتر شده و به تدریج عادت کنید.
 
- روبالشی ابریشم و ساتن

این مورد واقعاً به شما حس زیبای خفته را خواهد داد! روبالشی‌های نخی را کنار بگذارید و سراغ پارچه‌های لطیف‌تر بروید. متخصصان بر این باورند که ساتن از چین و چروک‌های ناشی از فشار پوست بر روبالشی جلوگیری می‌کند. البته ابریشم در این مورد بهتر است زیرا از ایجاد جرقه و شکنندگی در مو هم خبری نیست!ارسال توسط رضا بیناباجی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما رئیس جمهور آینده چه کسی است؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ