تبلیغات
زعفران برتر - صداهای بلند عمر را کوتاه می کند
زعفران برتر
زعفران افضل زعفران برتر

مرتبه
تاریخ : جمعه 12 مهر 1392


آلودگی صوتی اثرات noise pollution دارد که باعث تحریکات عصبی و تغییر در لیپیدهای خونی شده که به تنگی عروق و سکته های قلبی می انجامد.

باشگاه خبرنگاران: دکتر رشیدی متخصص قلب و عروق گفت: آلودگی صوتی اثرات noise pollution دارد به این معنا که به طور غیر مستقیم با تحریکات عصبی که ایجاد می کند باعث افزایش فشار خون می شود و این تحریکات مزمن منجر به تغییرات لیپیدهای خون شده که این تغییرات به تنگی عروق و سکه های قلبی می انجامد.

کاهش قدرت دفاعی بدن

دکتر محمدرضا خدایی، روان پزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی در این باره اظهار داشت: آلودگی صوتی از عوامل مهمی است که استرس زای بیرونی تلقی می شود اگر آلودگی صوتی به صورت مداوم و مستمر ادامه داشته باشد باعث کاهش قدرت دفاعی بدن چه از نظر سیستم ایمنی و چه از نظر مکانیسم های انطباقی می شود و مشکلات مختلی مانند :سردردهای تنشی و میگرنی، تیر کشیدن قفسه سینه و بدون علامت قبلی، ناراحتی های گوارشی مانند زخم معده و اثنی عشر، تنگی نفس و سرگیجه از جمله خطرهای آلودگی صوتی است.

تاثیر آلودگی صوتی بر دستگاه شنوایی

دکتر زرم پا متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص این موضوع ادامه داد: افرادی که در شهرهای صنعتی زندگی می‌کنند از مستعدان ابتلا به پیرگوشی و ابتلا به بیماریهای سیستم شنوائی هستند به افرادیکه در معرض آلودگی صوتی قرار دارند توصیه می شود سالانه آزمایشهای شنوایی سنجی داده و همچنین از مخافظ گوش استفاده کنند.

به هر میزان که شدت آلودگی صوتی در محیط افراد شاغل افزایش می یابد باید از ساعات کار آنها کاسته شود.

درصدی از کاهش شنوائی افراد در محیط پرسروصدا به علت سیستم دفاعی بدن در مقابل آلودگی صوتی است که سبب آسیب ماندگار بر سیستم شنوائی فرد، سرگیجه، وزوز گوش و در نهایت به هم ریختن اعصاب افراد شده و عمر مفید فرد را کاهش می دهد.


ارسال توسط رضا بیناباجی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما رئیس جمهور آینده چه کسی است؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ