تبلیغات
زعفران برتر - ترشیجات برای این افراد ممنوع است!
زعفران برتر
زعفران افضل زعفران برتر

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 شهریور 1392
یکی از متداول‌ترین توصیه‌ها برای پیشگیری از چاقی مصرف نکردن ترشی‌جات است اما مواد غذایی ترش خواص بسیاری نیز برای برخی از افراد دارد.به گزارش بی باك، احمد ساعدی متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: انواع و اقسام ترشی جات با ترکیب مواد مختلف ساخته می‌شوند که همگی غذا خوردن را دلپذیرتر از آن چه که هست می کند .  در ترشی، طعم‌های مختلفی همچون: کلم، هویج، شلغم، فلفل، سیر، سیب‌زمینی و بسیاری از سبزی‌های دیگر وجود دارد.

وی افزود: مصرف ترشی باعث افزایش اشتها می‌شود که در نهایت چاقی را به دنبال دارد.

وی در ادامه گفت: زمانی که حجم زیادی از غذا که حاوی نشاسته، قند و چربی است  وارد بدن می‌شود و بدن  را به مرور زمان چاق می‌کند که چاقی راه را برای ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی هموار می‌سازد.

وی اذعان داشت: سنگینی بعد از پرخوری و ناراحتی‌های معده که ایجاد می‌شود اگر ادامه‌دار شود در طولانی‌مدت به بیماری مزمن نیز تبدیل می‌گردد.وی گفت: ترشیجات به طول کل مضر نیست چرا که از انواع میوه‌ها و سبزیجات تشکیل شده است که علاوه بر خواص فوق‌العاده میوه و سبزی حاوی فیبر نیز هستند.

وی خاطر نشان کرد: فیبرها از منابع غذایی بسیار مفید هستند که عمل سوخت و ساز بدن را بهتر کرده و منافع زیادی متوجه سلامتی فرد است.

وی به افراد توصیه کرد: ترشی را در ظروف پلاستیکی نگه ندارد و در شیشه‌های شفاف قرار دهند چرا که ظروف پلاستیکی از موادی تشکیل شده است که زمانیکه در معرض حرارت قرار می‌گیرد تجزیه می‌شود که بسیار سرطان‌زا هستند


ارسال توسط رضا بیناباجی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما رئیس جمهور آینده چه کسی است؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ