تبلیغات
زعفران برتر - ترفندهایی ساده اما شگفت انگیز برای داشتن ذهنی خلاق
زعفران برتر
زعفران افضل زعفران برتر

پزشكان به افراد در هر سنی توصیه می كنند تا با انجام تمرین هایی سطح هوشیاری و توان ذهنی خود را ارتقاء دهند و یا آن را در سطح مطلوب نگهداری كنند تا با مشكلات مربوط به زوال مغزی در دوران سالمندی مواجه نشوند.
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ از جمله راه های تقویت ذهن و مغز مشاهده چند منظره به صورت موازی و همزمان است و دقت بیشتر بر روی اشیاء و منظره ها و تفكر، در باره آن ها به این وسیله سلول های مغزی بیشتری كار بكنند.

گفتنی است به خاطر سپردن شعرها و سرودها نیز می تواند به تقویت حافظه و ذهن كمك فراوانی كند تمرین مداوم آن هابه صورت دوره ای موجب می شود تا فرد دچار فراموشی نشود.

بررسی ها نشان می دهند یاد گرفتن كار با اشیاء جدید مانند تلفن های همراه، تبلت ها وسایل برقی و سایر وسایل مرتبط با فناوری های نوین نیز می تواند باعث تقویت نیروی ذهن و حافظه شود.

پزشكان هشدار می دهند تنها جدول حل كردن نمی تواند باعث جلوگیری از زوال مغزی در افراد شود و انجام كارهای دیگر نیز لازم است.

پایین كشیدن صدای رادیو و تلویزیون و تمركز بر صدای پایین افراد و حدس زدن اتفاقات و مكالمات فیزیكی از ابتكارات نو در زمینه تقویت ذهن است.

استفاده و تلاش برای كار كردن با دست متضادی كه افراد با آن می نوسیند می تواند باعث تقویت قوای مغزی افراد شود.

بر روی سطوح غیر هم سطح و شیب دار و فاقد تعادل خوب راه رفتن باعث افزایش هوشیاری و تمركز در افراد با كنترل شرایط ایمنی برای جلوگیری از صدمه دیدن می شود.

حل پازل نیز می تواند باعث درگیری فكری و افزایش خورسانی به سلول های مغزی در افراد شود.


ارسال توسط رضا بیناباجی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما رئیس جمهور آینده چه کسی است؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ