تبلیغات
زعفران برتر - راههای آزمایش عسل مرغوب را بشناسید
زعفران برتر
زعفران افضل زعفران برتر

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 24 شهریور 1392
با توجه به افزایش عرضه عسل تقلبی در بازار باید از طریق آزمایش سطح خلوص عسل را قبل از مصرف مشخص کنید. اقدس مقدم محقق و تولید کننده عسل در گفتگو باشگاه خبرنگاران در مورد تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی گفت: متاسفانه بیشتر  عسل هایی که در بازار موجود است تقلبی بوده و تحت عنوان عسل ارگانیک عرضه می شود. 
 
وی در ادامه با بیان اینکه مردم باید از مفهوم عسل ارگانیک اطلاع داشته باشند خاطر نشان کرد: عسل مرغوب از زنبورهایی بدست می ‌آید که در زمان باروری به مدت 3 تا 5 ماه از شهد گل ها نوشیده و در محیطی که بارندگی و شرایط آب و هوایی مناسبی نیز داشته، کوچ داده شوند. 
 
مقدم آزمایش کردن عسل در آزمایشگاه را تنها راه تشخیص میزان خلوص و مرغوبیت عسل دانست و یاد آور شد: بیشتر افراد باید آگاهی از سطح ساکاروز عسل اقدام به خرید آن می کنند واین در حالی است که برای شناسایی درجه خلوص عسل 17 فاکتور وجود دارد که فقط آزمایشگاهها قادر به تعیین آن هستند. 
 
همچنین، روشهایی غیر عملی که در میان عوام برای شناسایی عسل مرغوب از جمله آتش زدن مقداری از عسل یا ریختن آن در خاک بکار گرفته می شود در تعیین سطح خلوص عسل بی اثر است.ارسال توسط رضا بیناباجی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما رئیس جمهور آینده چه کسی است؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ