تبلیغات
زعفران برتر - مطالب گذشته
زعفران برتر
زعفران افضل زعفران برتر 

۱۴ دانستنی جالب در مورد اینترنت


گاهی بد نیست که با زبان اعداد، مروری بر اینترنت داشته باشیم، پدیده‌ای که سخت وابسته‌اش هستیم:

۱- اینترنت چقدر بزرگ است؟!
گوگل، تخمین می‌زند که در اینترنت ۵ میلیون ترابایت، اطلاعات وجود داشته باشد که معالدل ۵ میلیارد گیگابایت یا ۵ تریلیون مگابایت است. از انجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا ۱۰ ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز را ۵ ترابایت در نظر بگیریم، اینترنت معادل ظرفیت مفز یک میلیون انسان است.


بیایید حجم اطلاعات اینترنت را طور دیگری معادل‌سازی کنیم تا تصورش برایمان آسان‌تر شود. یک ترابایت را می‌توان روی ۲۱۲ DVD یا ۴۰ دیسک بلوری blue ray ضبط کرد. به این ترتیب برای ذخیره‌سازی کل اینترنت به یک میلیارد DVD یا ۲۰۰ میلیون دیسک بلوری نیاز داریم!

۲-میزان دسترسی به اینترنت:
۲۶٫۶ درصد از جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی دارند. البته در قاره‌ها و مناطق مختلف میزان دسترسی به اینترنت متفاوت است. در آمریکای شمالی سه چهارم مردم، در استرالیا و اقیانوسیه ۶۰ درصد، در اروپا، پنجاه درصد، در آمریکای لاتین و منطقه حوزه کارائیب، ۳۲ درصد، در خاورمیانه ۲۹ درصد، در آسیا ۲۰ درصد و در آفریقا ۸ درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند.

۳- ایمیل: هر روز ۲۴۷ میلیارد ایمیل فرستاده می‌شود که البته ۸۱ درصد آنها یعنی ۲۰۰ میلیارد عدد از انها، اسپم هستند. به عبارت دیگر سالیانه ۹۰ تریلیون ایمیل فرستاده می‌شود.

۴- نبرد اینترنت و تلویزیون: ۵۹ درصد آمرکایی‌ها به طور همزمان در هنگام دیدن تلویزیون از اینترنت هم استفاده می‌کنند. برآوردها نشان می‌دهد که اینترنت بیش از تلویزیون، وقت آزاد مردم را به خود جلب می‌کند.

۵- اینترنت در زندگی نوجوان‌ها: نوجوان‌ها در آمریکا، هر هفته ۳۱ ساعت آنلاین هستند. که ۳٫۵ ساعتش را صرف چت می‌کنند. ۲ ساعتش را صرف دیدن ویدئوهای یوتیوب می‌کنند. ۲ ساعتش را صرف تماشای ویدئوهای مستهجن آنلاین می‌کنند. ۱٫۵ ساعت را در سایت‌هایی می‌گذرانند که توصیه‌های تنظیم خانواده و پیشگیری از بارداری می کند. بیشتر از یک ساعت را در سایت‌ها جراحی زیبایی و پلاستیک می‌گذارنند و ۳۵ دقیقه هم نکات مربوط به کاهش وزن و رژیم غذایی را در وب‌سایت‌های مربوطه مطالعه می‌کنند.
در مقام مقایسه، آنها تنها ۴ ساعت را صرف انجام تکالیف تحصیلی می‌کنند!

۶- در اینترتت ۲۳۴ میلیون سایت و ۱۲۶ میلیون وبلاگ وجود دارد.

۷- حدود ۳۰ درصد آمریکایی‌ها،۶ درصد بریتانیایی‌ها، ۵ درصد ژاپنی‌ها، ۴ درصد برزیلی‌ها و کانادیی‌ها وبلاگ‌نویسی می‌کنند. ۵۱ دصد وبلاگ‌نویس‌ها زن و ۴۹ درصد آنها مرد هستند. ۵۳ درصد وبلاگ‌نویس‌ها بین ۲۱ تا ۳۵ سال سن دارند و ۲۰ درصدشان کمتر از بیست سال سن دارند.
۸- هر ثانیه بیش از ۲۸ هزار نفر کاربر اینترنت، مشغول مشاهده مختوای نامناسب ویدئویی هستند.

۹- اینترنت موبایلی: ۷۰ درصد کاربران اینترنت موبایلی، تنها زمانی که بیرون از منزل هستند، از اینترنت موبایلی استفاده نمی‌کنند، آنها در داخل منزل هم به از اینترنت موبایلی بهره می‌برند. ۸۷ درصد کاربران اینترنت موبایلی، بیش از یک بار در روز به اینترنت متصل ( سوسا وب تولز ) می‌شوند و البته ۵۰ درصد کاربران هم بیش از ۵ بار در روز از اینترنت موبایلی استفاده می‌کنند. ۸۱ درصد کاربران در هر نوبت اتصال به اینترنت موبایل، بیش از ۱۵ دقیقه وب‌گردی می‌کنند. ۶۰ درصد کاربران هم به منظور استفاده از شبکه‌های اجتماعی از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند.

۱۰- چرا از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند؟!
۱۶ درصد برای سرگرمی، ۱۰ درصد برای رسیدن به انواع و اقسام اطلاعات، ۱۳ درصد برای مقاصد اقتصادی و مدیریت امورات مالی و بانکی، ۳۴ درصد برای استفاده از سرویس‌های پیش‌پرداخت و ۵ درصد برای گیم و خرید.

۱۱- توییتر: توییتر ۱۰۵ میلیون کاربر دارد.
فیس‌بوک بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.
تخمین زده می‌شود که یوتیوب بین ۱۲۰ تا ۱۲۴ میلیون کاربر داشته باشد که معادل یک سوم کل جمعیت آمریکاست.
۱۲- هر دقیقه، از شش میلیون صفحه فیس‌بوک بازدید می‌شود که معالدل ۳۷٫۴ تریلیون مرور صفحه در سال می‌شود.
هر ماه ۲٫۵ میلیارد عکس در فیس‌بوک آپلود می‌شود.
۱۳- هر ماه، کاربران اینترنت ۱۲٫۲ میلیارد ویدئو تماشا می‌کنند. فقط در آمریکا، به تنهایی، در هر ماه ۹۲۴ میلیون ویدئو در سایت hulu مشاهده می‌شود.

۱۴- هر روز ۵۰ میلیون توییت انحام می‌شود. در سال ۲۰۰۷، تعداد توییت‌ها روزانه تنها ۵هزار تا بود، در سال ۲۰۰۸، این عدد به ۳۰۰ هزار و در سال ۲۰۰۹ به ۲٫۴ میلیون رسید.
امروزه در هر ثانیه ۶۰۰ توییت انجام می‌شود!

 
آیا می دانید که تبادل لینک همیشه مفید نیست ؟!


این مطلب به دلیل سوء استفاده برخی سایت ها از وبلاگ ها و کاربران ناآگاه ، به وسیله تبادل لینک های غیر مفید ، بطور اختصاصی توسط مرجع راهنمای وبلاگ نویسان منتشر شده است.

بی شک یکی از اصلی ترین عوامل افزایش رتبه سایت یا وبلاگ در گوگل (رنک گوگل) ، وجود لینک شما در سایت ها و صفحات اینترنتی مختلف و یا در اصطلاح تبادل لینک می باشد که به نوعی جلوه دهنده محبوبیت وبلاگ یا سایت شما خواهد بود. امروزه اکثریت کاربران بر این عقیده هستند که هرچه با وبلاگ ها و سایت های دیگر تبادل لینک داشته باشند به نفع آنهاست و باعث افزایش رنکینگ گوگل آنها خواهد شد ، اما همیشه اینطور نیست. اکنون سوال این است که چه تبادل لینک هایی مفید و باعث افزایش رنک گوگل و کدام بی تاثیر و حتی باعث کاهش رتبه یک وبلاگ می شود؟!

برای مشخص شدن این مسئله دو پارامتر مهم هستند ، یکی تعداد بازدید و دیگری رتبه گوگل سایتی که با شما تبادل لینک می کند.

تبادل لینک مفید :

سعی کنید با سایت ها و وبلاگ هایی تبادل لینک کنید که

اولویت اول :  رتبه گوگل آنها از شما بالاتر یا برابر با رنک گوگل شماست.

اولویت دوم :  به واسطه آمار آن سایت ها،  بازدید کننده برای شما بفرستند که آمار بازدید صفحه شما بالاتر برود (حتی اگر رتبه گوگل آنها از رتبه گوگل خودتان کمتر است)

اولویت سوم :  لینک شما در کل صفحات سایت مقصد درج شود و نه فقط در یک صفحه خاص از آن سایت !

 

تبادل لینک غیر مفید :

- شما سایتی را لینک کرده اید که رتبه گوگل آن سایت ، از رنک شما کمتر است و بازدید کننده ای هم از آن برای سایت شما نمی آید.

- شما سایتی را لینک کرده اید که لینک سایت مقصد در تمام صفحات سایت شما وجود دارد اما لینک شما در یک صفحه خاص از آن سایت ، درج شده است.

- شما سایتی را لینک کرده اید که در آن سایت علاوه بر لینک شما ، بیش از ۱۰۰ لینک دیگر درج شده است.


حال ببینیم  تبادل لینک چطور باعث افزایش یا کاهش رتبه گوگل می شود !

گوگل برای محاسبه رتبه وبلاگ یا سایت شما ، پارامترهای مختلفی را می سنجد. از مهمترین آنها تعداد لینک های موجود از شما ، در صفحات وبلاگ ها یا سایت های دیگر می باشد. مثالی میزنیم که بطور ساده متوجه خواهید شد، در نظر بگیرید سایتی دارای رتبه گوگل ۴ می باشد. این سایت مثلا ارزشی حدود ۴۰۰ واحد دارد ، و تعداد ۱۰ سایت دیگر با سایت مبدا تبادل لینک کرده اند. سایت مبدا حدود نیمی از کل ارزش رتبه خود را با تبادل لینک با سایت ها و وبلاگ های دیگر تقسیم می کند یعنی ۲۰۰ واحد . در این مثال ، ۲۰ واحد به ارزش رتبه گوگلی که هر سایتی که در سایت اصلی لینک شده است اضافه میشود چون ۱۰ سایت لینک شده داشتیم.حال اگر تعداد سایت هایی که در سایت مبدا لینکشان درج شده باشد ، ۲۰ تا شود ، هر سایت حدود ۱۰ واحد نصیبشان خواهد شد و هرچه تعداد لینک های موجود در سایتی بیشتر شود سهم ارزش دریافتی از تبادل لینک برای افزایش رتبه گوگل کمتر می شود.

ضمنا در مثال بالا اگر رنک سایت شما ۴ باشد و با سایت دیگر رنک ۴ تبادل لینک کنید همان ارزشی که رنک شما نصیب سایت تبادل کننده می کند ، نصیب شما می شود اما اگر با سایت رنک پایین تر از خود ، تبادل لینک کنید مثل این خواهد بود که شما ۱۰ امتیاز به سایتی میدهید اما آن فقط ۶ تا به شما برمی گرداند. پس گاهی این موارد باعث ضرر زدن به رتبه گوگل شما خواهد شد.

گوگل برای سایت هایی که بیش از ۱۰۰ لینک خارجی در صفحه شان باشد ارزش بسیار کمی قایل می شود و عملا سایت های لینک شده در آن ، تاثیر محسوسی از تبادل لینک نخواهند دید.

قابل توجه صاحبان وبلاگ : با کمی گشت و گذار در اینترنت ، سایت های ایرانی بسیاری دیده می شوند که آمادگی خود را برای تبادل لینک آن هم با هر وبلاگ یا سایت با رتبه کمتر یا بیشتر حتی رتبه صفر اعلام کرده اند، آنها با درج لینک شما فقط در یک صفحه از سایتشان ، تنها به فکر منافع خود هستند. چون شما لینک آنها را در کلیه صفحات خود درج می کنید اما آنها فقط در یک صفحه لینک شما را درج می کنند و معمولا بازدیدکننده چندانی هم برای شما نمی فرستند. پس مراقب این ترفندهای افراد سودجو باشید!

منبع : www.bloghelp.ir9 اشتباه متداول در وبلاگ‌نویسی که شکست شما را تضمین می‌کند!


1. شما چیزی برای گفتن ندارید

در وبلاگ‌نویسی باید حواستان به این نکته باشد که چیزی را در اختیار خوانندگانتان بگذارید که می‌خواهند. حالا آن‌ها دقیقا چه می‌خواهند؟ آن‌ها از شما راه حل مشکلی را می‌خواهند که برایش در حال جستجو هستند حتی اگر آن مشکل، سرگرمی باشد. آن‌ها می‌خواهند شخصیتِ پشت کلمات شما را بدانند، نه اینکه به آن‌ها بگویید برای ناهار چه خورده‌اید. آن‌ها خواستار چیز تازه‌ای هستند.

2. شما ویژه نیستید

از خودتان می‌پرسید" فن پیج فیس‌بوک من چگونه در 4 ماه، 6683 طرفدار داشته باشد؟؟!" خوانندگان مطالب شما برای وقت خود ارزش قاعل هستند. آن‌ها نمی‌خواهند سراغ مطالبی با عنوان" چگونه...؟" بروند که هیچ مثال و توضیحی نداده‌اند که آیا این نکته کاربردی هم دارد یا خیر. در وبلاگ‌نویسی، مثال‌ها می‌توانند مطالب شما را معرفی کنند. چیزی که اگر به خوبی از آن استفاده کنید، خواننده را تا پایان مطلب همراه خود خواهد داشت و حتی او مشتاق برای خواندن مطلب بعدی شماست.

3. انتخاب کلماتتان بیش از حد پیچیده است

هر وقت به کسی می‌گویم که مطلبی در وبلاگت بنویس، او جواب می‌دهد" نوشته‌های ساده خسته‌کننده هستند" تمرکز و دقت نظر نکات مهمی هستند که در اکثر اوقات، وبلاگ‌نویس‌ها مخاطبان خود را در نظر نمی‌گیرند.

اینترنت تنها برای نوشته‌های ساده نیست ولی از آن سود می‌برد.

بیان مطلب به شیوه ساده و قابل فهم بسیار تاثیرگذار‌تر از شیوه پیچیده‌ی آن است. موفقیت یک وبلاگ‌نویس در آن است که خوانندگان، منتظر مطالب جدید او باشند. سعی کنید برای یک‌ بار هم که شده امتحانش کنید. از جملات کوتاه استفاده کنید و تا مجبور نشدید جمله را طولانی نکنید.

4. پاراگراف‌هایتان طولانی است

این مورد هم مانند مورد بالاست. نباید مطالب را در بندهای فشرده و طولانی جای دهید. شیوه نوشتار شما هر چقدر ساده‌تر و قابل فهم‌تر باشد، خواننده را بیشتر جذب می‌کند. فراموش نکنید که مخاطبان شما از شما اطلاعات می‌خواهند، پس به آن‌ها چیزی را بدهید که خواستارش هستند!

5. شما توضیحی برای مطلبتان ندارید

وقتی جزئیاتی از مطلبی را نمی‌دانید، چه نیازی به استفاده از کلماتی مثل" خیلی، کمی، زیاد، بیشتر از آن" است؟! این کلمات هیچ تاثیری در نوشته شما ندارند و فقط آن را طولانی‌تر می‌کنند. چیزی که اصلا مناسب یک وبلاگ‌نویس نیست.

مارک تواین، نویسنده مشهور آمریکایی می‌گوید:" هر وقت در نوشته‌هایتان از کلمه "خیلی" استفاده کردید، بدانید که ویراستار شما آن را حذف می‌کند و جمله را آن طوری می‌نویسد که باید نوشته می‌شد."

6. به درستی کار نمی‌کنید

در دنیایی که همه می‌خواهند از شیوه‌ی افراد موفق الگوبرداری کنند، خیلی‌ها قصد دارند تا به اصطلاح خود "متفاوت" باشند. در حالی که زیاده‌روی آن‌ها باعث خروجشان از جاده‌ی استاندارد وبلاگ‌نویسی می‌شود.

سعی کنید تا مطابق الگوهای یک وبلاگ‌نویس موفق، کارها را انجام دهید. تفاوت را به متن خود تزریق کنید.

7. شما اغلب در مطالبتان سرگردان هستید

بگذارید نکته‌ای جالب را به شما بگویم. وقتی نوشتن این متن در مورد اشتاباهات متداول وبلاگ‌نویسی را به اتمام رساندم، ناگهان با قطع برق، تمام نوشته‌هایم را که ذخیره هم نکرده بودم، نابود شد. وقتی دوباره برای نوشتن آمدم،   تصمیم گرفتم مطلبی هم راجع به موضوع مهم دخیره مطالب بنویسم که یک وبلاگ‌نویس حرفه‌ای همیشه باید آن را مد نظر داشتم.

سرگردان نباشید! به مخاطب چیزی را بدهید که می‌خواهد! شاید آن چیز، مطلبی پیش پا افتاده باشد ولی همین مطلب به ظاهر بی اهمیت، به درد خیلی‌ها می‌خورد.

8. وبلاگتان تکراری است

شما ممکن است در مورد هر موضوعی که دوست دارید، روزانه مطلب بنویسید. نکته‌ی حائز اهمیت آن است که مطالبتان تکراری نباشد. خوانندگان شما وقتی با مطلبی تکراری که آن را جای دیگر یا در سایتی دیگر دیده‌اند مواجه می‌شوند، به سرعت از آن می‌گذرند.

9. شما ویرایش نمی‌کنید

فشردن دکمه "ارسال نهایی مطلب" همیشه حس خوبی دارد و همه وبلاگ‌نویسان برای فشردن آن دکمه لحظه شماری می‌کنند. ولی نکته اینجاست که شما نباید عجول باشید. شما باید به مخاطبتان احترام بگذارید و بعد از اتمام نوشتن مطلب، یک بار آن را خوانده و ویرایش کنید. نیازی نیست مانند یک نویسنده حرفه‌ای تمام نکات نگارشی و دستور زبانی را رعایت کنید ولی نوشته‌ی شما باید قابل قبول باشد.

هنگام دوباره خوانی، همیشه از خود بپرسید" آیا من به این موضوع اهمیت می‌دهم؟"

منبعproblogger 

ترجمه و تلخیص : علیرضا رحیم‌زاده


آشنایی با کلید های ترکیبی و شرتکات های مخفی در سیستم عامل به شما کمک می کند تا بتوانید با سرعت بیشتری


کارهای خود را انجام دهید  و در استفاده ار منابع سیستم صرفه جویی کنید . پس با کلید های مخفی ویندوز ۸ آشنا شوید .

۱- وقتی تازه سیستم را روشن کرده اید، کلید ویندوز را فشار دهید (windows key) با فشار این کلید، صفحه استارت ظاهر می شود. هنگام کار با ویندوز نیز هر زمان این کلید را فشار دهید، به آخرین اپلیکیشن دسترسی پیدا می کند.
۲- Windows key+Print Screen فشار کلیدهای ویندوز و پرینت اسکرین، با انجام این کار از صفحه دسکتاپ تان که در حال مشاهده هستید، عکس گرفته وبه صورت خودکار در فولدر Pictures ذخیره می کند.

۳- روی تبلتی که ویندوز ۸ دارد، دکمه ویندوز را همراه با دکمه کم کردن صدای تبلت بزنید تا اسکرین شات از دسکتاپ شما بگیرد.

۴- Windows key+Q با زدن این کلیدها منوی سرچ باز می شود و با وارد کردن کلمه دلخواه روی اینترنت نتایج دلخواه می آید.

۵- Windows key+C چارم یا همان منوی استارت در ویندوز های قدیمی باز می شود.

۶- Windows Key+W در سیستم ستینگز صفحه جستجو باز می شود.

۷- Windows key+ Pause با زدن کلید ویندوز و پاز، صفحه پراپرتیز باز می شود و مشخصات ظاهر می شود.

۸- Windows key+. فشار دادن کلیدهای ویندوز و نقطه روی کیبورد، پنجره را به راست و چپ صفحه می برد و به اصطلاح تاگل می کند.

۹- Windows Key+ X دسترسی سریع به منو ها از طریق زدن کلیدهای ویندوز و ایکس فراهم می گردد و منوهایی مانند کامند، مدیریت بر دیسک، اکسپلورر فایل ها و… از این طریق فراهم می شود. همچنین با کلیک راست در قسمت راست صفحه می توانید دسترسی سریع به منو ها را بیابید.

۱۰- Windows Key+ I با زدن کلیدهای ویندوز و آی، منوی ستینگز را باز می کنید و می توانید منوی پاور و روشن و خاموش را نیز در میان سایر منوها ببینید.

۱۱- Windows key+Z، وقتی اپ ها در ویندوز ۸ در حال اجراست، اپ ها را نمایش می دهد.

۱۲- Windows key+۱, ۲, ۳, … ۱۰، برنامه های چیده شده روی تسکبار به ترتیب شماره ها اجرا می شوند.

۱۳- Windows Key+ R با ترکیب کلیدهای ویندوز و آر روی کیبورد می توانید ران RUN را بالا آورده و دستورات و عملیاتهای مورد نظر را تایپ کنید. از طریق ران می توانید اپ ها را با نوشتن اسم آن ظاهر و اجرا کنید.

۱۴- Esc با زدن کلید اسکیپ، یک چارم در ویندوز ۸ بسته می شود. (چارم همان منوی استارت در ویندوز های قدیمی)

۱۵- Alt+Esc چرخش برنامه های باز شده به ترتیبی که قبلا باز شده اند.

۱۶- Windows Key+W، با زدن کلید ویندزو و دبیلو، دسترسی به ستینگ جستجو فراهم می شود.

این کلیدهای مخفی ویندوز ۸ همه موارد نیست . آیا شما کلید های دیگری نیز می شناسید ؟؟ با ما در میان بگذارید .

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما رئیس جمهور آینده چه کسی است؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ