تبلیغات
زعفران برتر - زعفران داروی موثر در درمان و پیشگیری بیماری ام اس MS
زعفران برتر
زعفران افضل زعفران برترداروی موثر در  درمان و پیشگیری بیماری  ام اس  MS
ام اسMS چیست؟
ام اس، یک بیماری مزمن است که باعث آسیب عصب های نخاع، مغز  و همچنین عصب های بینایی می شود. آسیب های بیماری ام اس به محل اتفاق تخریب های بافتی بستگی دارد و علائم آن هم شامل مشکلات کنترل عضلات، تعادل، بینایی و یا اختلال در صحبت کردن است.

درمان بیماری ام اس با زعفران ایرانی 

زعفران افضل

اکونیوز:ماده درمانگر زعفران که کروسین نام دارد در حفاظت از سلولهای مغزی نقش دارد و مانع آسیب به سلولهای مغزی که چربی تولید می کنند، می شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.irدانشمندان هندی اعلام کردند ماده‌ای در زعفران ایرانی وجود دارد که به درمان بیماری ام اس کمک می‌کند. 
دانشمندان هندی موفق به کشف ماده‌ای در زعفران شده‌‎اند که در درمان بیماریها، بویژه درمان بیماری ام اس و تصلب شرایین موثر است.
ماده درمانگر زعفران که کروسین نام دارد در حفاظت از سلولهای مغزی نقش دارد و مانع آسیب به سلولهای مغزی می‌شود که چربی تولید می کنند.
چربی تولیدی در سلولهای مغز، همانند عایق و روکش در اطراف اعصاب مغز عمل می کند. در بیماری ام اس، به دلیل تورم سلولهای مغزی این عایق محافظتی از بین می رود.
بر‌ اساس یافته‌های محققان، مصرف زعفران که حاوی کروسین است، می‌تواند تورم و فشار سلولی را که منجر به از بین رفتن عایق و تصلب شرائین در مغز می‌شود را تا حد زیادی کاهش دهد.

عضو فرهنگستان گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: براساس آخرین تحقیقات انجام شده برروی گیاه کندر مشخص شد که این گیاه قابلیت درمان بیماری ناعلاج ام اس را دارد.

فریبرز معطر درگفتگو با خبرنگار سلامت نیوز افزود: درطب اسلامی و ایرانی گیاه کندر را فقط به عنوان زیاد شدن حافظه می شناختند و این درحالی که بر اساس تحقیقات صورت گرفته در بین سالمندان اصفهانی مشخص شد که اثر ضد التهابی دارد و باعث کاهش درد �دست و زانو افراد مسن و فعالیت بیشتر آنها می شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون درآلمان از این دارو برای درمان سرطان مغزو جلو گیری از خونریزی روده استفاده می کنند بیان داشت: درتحقیقات به عمل آمده برروی سالمندان اصفهانی به مدت یک هفته به صورت روتین گیاه کندر در قالب دو کپسول پانصد میلی گرمی به آنها داده می شد که بیش از نود و هفت درصد بر ضریب هوشی آنها اضافه شد.

عضو فرهنگستان گیاهان دارویی کشور اظهارداشت: با توجه به اینکه عوارض التهابی در سلول های مغز علت اصلی بیماری ام اس شناخته شد به گونه ای که باعث خونریزی و التهاب در مغز بیماران می شود باعث شد که از گیاه کندر برای مهار پروستو گرانیت ها لونکوترین التهابات مغز استفاده شود و به درمان بیماری ام اس کمک کنیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون بیماران ام اس با داروهای اینترفرون درمان می شوند که به خاطر هزینه های سنگین آن بسیاری از بیماران دررنج هستند بنابراین سعی داریم از گیاه کندر درقالب کپسول ممرال برای این بیماران استفاده کنیم.


تمام گیاهان دم کردنی از جمله
آویشن - گل گاو زبان - بادرنجبویه - به لیمو - چاه کوهی - پونه - کاکوتی - افتیمون - دارچین -زنجبیل - زعفران -هل - سنا - هفت ادویه - ادویه کاری - کندر - سیاه دانه - عرقیات گرم - زیتون رسیده سیاه رنگ - روغن زیتون برای ام اس مفید می باشد.

محتویات داروی MS 14 نیز موارد زیر می باشد:
Hypericum perforatum گل راعی
Apium graveolens کرفس
Penaeus latisculatus معروف به پادشاه میگوها

این دارو نه تنها باعث کاهش روند بیماریMS می شود بلکه التهابات مغزی را نیز از بین برده و در بهبود ایدز ، انواع سرطان ها و هپاتیت ها ، آسم و برخی بیماری های دشوار نقش مهمی داشته است و در حال حاضر به طور رسمی در کشور تولید می شود.

درمان ام اس msبا زعفران
دانشمندان هندی اعلام کردند ماده‌ای در زعفران ایرانی وجود دارد که به درمان بیماری ام اس کمک می‌کند.
به گزارش برنا، دانشمندان هندی موفق به کشف ماده‌ای در زعفران شده‌‎اند که در درمان بیماریها، بویژه درمان بیماری ام اس و تصلب شرایین موثر است.

ماده درمانگر زعفران که کروسین نام دارد در حفاظت از سلولهای مغزی نقش دارد و مانع آسیب به سلولهای مغزی می‌شود که چربی تولید می کنند.
چربی تولیدی در سلولهای مغز ، همانند عایق و روکش در اطراف اعصاب مغز عمل می کند.
در بیماری ام اس، به دلیل تورم سلولهای مغزی این عایق محافظتی از بین می رود.

بر‌ اساس یافته‌های محققان ، مصرف زعفران که حاوی کروسین است ، می‌تواند تورم و فشار سلولی را که منجر به از بین رفتن عایق و تصلب شرائین در مغز می‌شود را تا حد زیادی کاهش دهد.

شاهدانه در کاهش لرزشهای بیماری ام اس (ms) مفید است!

بر اساس مطالعات انجام شده توسط متخصصان خارجی ، استفاده روزانه مبتلایان به ام . اس از گیاه شاهدانه موجب کاهش لرزش های ناشی از این بیماری می شود و اثرات درمانی نسبتا مفیدی دارد .
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما رئیس جمهور آینده چه کسی است؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ